Szalainé Punyi Edina Mária : Keress olyat, aki…
2021-09-14
Kaposváriné Polgár Anita: A gyakorlat címe: HÁLA JÁTSZMA A címben megjelölt HÁLA jelentőségére hívtam fel a célcsoportom figyelmét.
2021-09-19

A gyakorlat neve, címe: Tojásgyűjtés

A gyakorlat pedagógiai célja: Fejlesztendő területek: finommotorika, labdaérzék, türelem, kitartás, koncentráció

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől idősebb

A gyakorlat felvezetése: A gyerekek a kis tyúkok. A kis tyúkok tojásokat tojnak. De csak az a tojás ehető, ami a tartóba kerül. Ami leesik, az összetörik, és sajnos nem tudja a gazdasszony összeszedni. A cél, minél előbb megtojni (pl.) 5 tojást.

A gyakorlat fő szabályai:Az összetolt padok végénél állva a pingpong labdát (tojást) az asztalra kell dobni úgy, hogy pattanjon ( először akár többet is), de ne essen le az asztalról, majd a tojástartóba érkezzen és ne pattanjon ki onnan. A tojástartók a padok végén, 2 sorban vannak elhelyezve. Kezdésként bármelyik sorba, bármelyik tartóba pattanhat a labdánk (eshet a tojásunk). Ha ez sikerül, és a helyén marad a tojásunk, az egy pontot jelent. Amennyiben leesik a tojás (összetörik) a pont nem adható meg a játékosnak. A játékvezető az asztalok végénél áll, és az eldobott labdákat mindig visszaadja a játékosnak, aki a sor végére újra beáll. Közben mindig bemondja a játékos, hogy mennyi pontja van már. Az nyer, aki előbb eléri az előre megbeszélt pontszámot, például az 5 pontot.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: Mennyire találták nehéznek a feladatot? Kinek melyik továbbfejlesztés volt a nehezebb? Nehéz volt-e ráérezni a dobás erősségére?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: 1. csak egyet pattanhat a labda az asztalon. 2. csak egyet pattanhat a labda és csak az első sor tartóba eshet. 3. csak egyet pattanhat a labda, csak az első sor tartóba és csak a kijelölt tartóba eshet. 4. ugyanezek a fejlesztések több pad összetolásával, növelve így a távolságot a tojástartó és a padok vége között.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 15+ perc

Helyszín: A gyakorlat bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: 4 db iskolapad a gyerekek számának megfelelő mennyiségű pingpong labda 6-8 db 30 darabos,nagy tojástartótálca

Az előkészítés feladatai: A tanteremben összetolunk hosszabbik oldalánál 4 db iskolapadot. Körülötte hagyunk helyet, hogy körbe lehessen járni kényelmesen. Minden résztvevő kap egy pingpong labdát.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A teremben lévő padokat és székeket (amikre nem lesz szükségünk) kihúzzuk a tanterem szélére, hogy játék közeben ne ütközzön, ne essen el benne senki. A játékhoz szükséges 4 pad a terem közepére kerül a szélesebb oldaluknál összetolva. Annyi helyet teremtsünk a padok körül, hogy az egyik végénél egysoros vonalba be tudjanak sorakozni, és körbe lehessen járni.

A gyakorlatvezető speciális feladatai: Figyelni, hogy dobás után mindenki a sor végére álljon és türelmesen kivárja, hogy újra sorra kerüljön. Számon tartani a pontszámokat. A labdákat visszaadogatni. Eldönteni, hogy jár a pont vagy sem.

A gyakorlatot lejegyezte: Tánczosné Borkó Anikó

Vélemény, hozzászólás?