Dr. Szabó Andrea: Mit hoztam Bécsből?
2021-09-13
Tánczosné Borkó Anikó: Tojásgyűjtés
2021-09-19

A gyakorlat neve, címe: Keress olyat, aki…

A gyakorlat pedagógiai célja: Ismerkedés. Megismeri olyan oldalad, ami még nem ismert.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 14 évtől idősebb

A gyakorlat felvezetése: Utazásaim során egy  titkos ládikát találtam! Nézzük meg mi van benne! Tilos üzenetek! Ezeket a lapokat kell kitöltenetek a megbeszéltek szerint. Kezdődhet a játék!

A gyakorlat fő szabályai:Aláírásokat kell gyűjtenetek azoktól a tanulóktól, akikre igaz valamelyik állítás. Egy ember aláírása több pontnál is szerepelhet a tesztlapon.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: A játék akkor fejeződik be, amikor az első játékos jelentkezik, hogy mindegyik mondat mellé talált nevet, illetve meggyőződött arról, hogy nincs a teremben olyan személy, akire igaz lenne az az állítás, ami mellett nincs aláírás a lapján. Megbeszéljük, hogy kinek melyik állítás tetszett nagyon, vagy melyiken lepődött meg nagyon. A megbeszéltek után egy titkos ládikába rakjuk, zárjuk a kis lapokat.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Megvárunk több aláírással gazdagon megtöltött tesztlapot, közben, aki kész megfigyelheti az aláírás gyűjtőket.

Post it- re mindenki ír magáról egy igaz, és egy hamis állítást. Váll alá felragassza magának, hogy jól olvasható legyen. Mindenki oda megy egy – egy személyhez. Elolvassa a leírtakat, és eldönti, hogy melyik állítás igaz, és hamis. Lehetőség szerint meg is beszélhetik.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 1-5 perc

Helyszín: A gyakorlat bárhol játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Játékban: tanulónkként 1 tesztlap, kitöltéshez 1 db toll.

Technikai igény: Halk zene szólhat közben, vagy szándékosan ütem segítő dobpergetés.

Az előkészítés feladatai: Számítógép és nyomtató a tesztlapok elkészítéséhez, előre elkészített tesztlap, játékosonként egy toll.

Az előkészítés feladatai. Írj össze egy 15-20 pontból álló listát, amelynek minden egyes pontjáról feltételezhető, hogy a résztvevők közül legalább egy-két tagra igazak, de legyenek köztük olyan pontok is, amelyek biztos, hogy nem igazak mindenkire.

Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Baleseti kockázat alacson, az összeütközés megelőzése a cél. Padlón elcsúszás megelőzése. Tollal egymás megszúrásának kiküszöbölése. Tollat ne vedd a szádvba, ne tedd a zsebedbe, mert balesetveszélyes!

A gyakorlatvezető speciális feladatai: Bátorítani a játékosokat arra, hogy minél több embertől kérdezzék meg, igaz-e rájuk valamelyik állítás. Kommunikációs , ismerkedős gyakorlat segítése. Kérdés segítés, főleg SNI-s tanulók esetében.

Egyéb/megjegyzés: A játék szórakoztató módon nagyon gyorsan ad számtalan új információt a csapattagoknak egymásról.

A gyakorlatot lejegyezte: Szalainé Punyi Edina Mária

Vélemény, hozzászólás?