Bagi Barbara: Add tovább a csomagot
2025-04-15
Bacskó Márta: Töredékes történetek – idegen nyelv tanításakor használható feladat
2025-04-17

A gyakorlat neve, címe: Szin párosító

A gyakorlat pedagógiai célja: Energetizáló játék, mely során az óvodás korú gyermekek a színekkel ismerkednek, fejlődik megfigyelési képességük is

Résztvevők száma: 8 főnél kevesebb,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

A gyakorlat felvezetése: A gyermekekkel közösen készítjük el előző nap a szükséges eszközöket. Már ezek látványa motiváló a gyermekek számára a játékhoz.

A gyakorlat fő szabályai:A földön elhelyezünk életkoruknak és létszámuknak megfelelő színes lapokat egy sorban. A lapokhoz párosítani kell a minden játékos kosarában elhelyezett ugyanolyan színűre festett papír gurigákat. Egyszerre csak egy guriga vihető, verseny formájában egyszerre 4-5 gyerek játssza, majd váltják egymást.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: Az óvodás gyermekek számára a játék a legfontosabb, ezért számomra is az a legfontosabb kérdés, hogy jól érezték-e magukat, máskor is játsszuk-e.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Váltó verseny formájában is játszható, minden résztvevő gyermek csak egy gurigát párosít a földön elhelyezett színes lapokhoz és egymás után a csapat összes tagja váltva párosítja az összeset.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Tetszés szerinti méretű színes lapok (én A5-ös méretben készítettem, majd lamináltam a tartósság érdekében), a lapok színével azonosra festett gurigák.

Az előkészítés feladatai: Még előző nap a gyermekekkel közösen készítettük el az eszközöket, ők festették be a gurigákat a lapoknak megfelelő színre.

Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Az éppen játszó gyermekeknek szükséges hely biztosítása a szőnyegen, a várakozók pedig a szőnyeg szélén ülnek olyan távolságra, hogy legyen hely a játékosoknak a lapok és a kosár között futni.

A gyakorlatvezető speciális feladatai: Én kiemelten fontosnak tartom, hogy ne legyen vesztese senki ennek a játékosnak, illetve a többi gyermek egyformán szurkoljon minden társának.

Ismerkedési, ráhangoló, energetizáló vagy bizalmi játékok, amik szükség esetén a gyakorlathoz kapcsolhatók: Körbe-körbe karikára , Mese a karakterek mozdulataival, Füle farka, Tűz-víz-levegő, Dobd és fuss

A gyakorlatot lejegyezte: Stolár Szilvia

Vélemény, hozzászólás?