Bujdosó Rita Judit: Szenilla segít, keresd a halakat!
2025-02-27
Turik Istvánné : Farsangi cirkusz játék!
2025-02-27

A gyakorlat neve, címe: Kincskeresés az erdőben

A gyakorlat pedagógiai célja: A csapatmunka, a probémamegoldó képesség és a természeti ismeretek fejlesztése.

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb

A gyakorlathoz szükséges csoportbontás megvalósítása: 5-6 fős csoportokra bontom a résztvevőket.

A gyakorlat felvezetése: A gyerekek meg tudják, hogy egy kincs rejtőzik az erdőben, és térképek, valamint rejtvények segítségével kell megtalálniuk.

A gyakorlat fő szabályai:– Minden csoport együtt marad. – Csak a kijelölt területen belül mozoghatnak. – A természetet nem károsíthatják.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: – Hogyan működött a csapatmunka? – Milyen stratégiákat alkalmaztak a rejtvények megoldására? – Mit tanultak a természetről?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: – Éjszakai kincskeresés zseblámákkal. – További akadályok vagy feladatok beépítése.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 15+ perc

Helyszín: Elsősorban szabadtéren játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: – Térképek – Rejtvények – Kincsesláda – Íróeszközök

Az előkészítés feladatai: – Térképek és rejtvények elkészítése – Kincs elrejtése – Terület bejárása és biztonság ellenőrzése

Az előkészítéshez szükséges idő: Több mint 5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: – Elsősegélycsomag biztosítása – Mobiltelefonok elérhetősége vészhelyzet esetére – A terület előzetes bejárása veszélyforrások felderítésére

A gyakorlatvezető speciális feladatai: – Csoport koordinálása – Segítségnyújtás a rejtvényeknél szükség esetén – Biztonság folyamatos ellenőrzése

Ismerkedési, ráhangoló, energetizáló vagy bizalmi játékok, amik szükség esetén a gyakorlathoz kapcsolhatók: Ismerkedési játék: Név és mozdulat, Ráhangoló játék: Szobor és művész, Energetizáló játék: Kengurufogó, Bizalmi játék: Vakvezetés, Csapatépítő játék: Hídépítés

A gyakorlatot lejegyezte: Péterné Ács

Vélemény, hozzászólás?