Turiné Czirfusz Andrea : Számlabda-paccs
2025-05-04
Vargáné Molnár Zsuzsanna: Kincskereső játék
2025-05-11

A gyakorlat neve, címe: Kidobó- Ülős összejátszó

A gyakorlat pedagógiai célja: Csapatmunka

Résztvevők száma: 21-30 fő,

Résztvevők életkora: 10 évtől idősebb

A gyakorlat felvezetése: A játék lényege, hogy csapatban tudjanak dolgozni és megtanulják azt, hogy ennek a játéknak ez a lényege és ha ez működik izgalmas lesz a játék.

A gyakorlat fő szabályai:Mindenki mindenki ellen játszik. Hármat lehet először lépni a labdával és ha 5 vagy annál kevesebben vannak akkor növeljük a lépésszámot. Akit kidobnak leül és akkor állhat vissza újra a játékba, ha valakit kidobott vagy passzolgatás közben Ő is érintette a labdát és más kidobott valakit. A játékot ha jól játsszák akkor végtelen ideig lehet játszani, de ha még nem megy az összejátszás akkor lehet Valaki meg is nyerheti a játékot.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: A játék végén meglátjuk, hogy jól működött-e az összejátszás vagy nem. A játék akkor jó, hogy sokan érintik a labdát és kidobnak Valakit mint már az előzőekben írtam így végtelen lesz a játék. A játék közben is látszik, hogy nem működik akkor megállítom Őket és adok javaslatokat, hogyan tudják jól kivitelezni a sok passzolást.

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: A játék könnyítésére lehet használni két különböző színű labdát így segítjük a gyerekeket, hogy biztosra tudják, hogy érintették- e már a labdát, fölállhatnak vagy nem ha kidobtak Valakit. A játék továbbfejlesztésére még belehet rakni azt, hogy csak akkor állhatsz fel, ha azt dobták ki Aki Téged kidobott. Itt nagyon kell figyelni, hogy ki dobott ki és hogy ha kidobták, akkor állhatsz csak fel.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 15+ perc

Helyszín: A gyakorlat bárhol játszható

Helyigény: Nagyobb tér: Tipikusan pl. fogójátékok helyigénye

Eszközigény: Két labda.

Az előkészítés feladatai: Szerintem a feladat előkészítéséhez az is hozzátartozik, hogy részletesen elmondjuk a játékszabályokat, hogy ne legyenek problémák a játék közben. Labda kihozatala a szertárból.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Ennél a játéknál mint minden labda játéknál arra kell figyelni, hogy ne dobjanak erőset, vigyázzanak a szemüvegesekre.

A gyakorlatvezető speciális feladatai: A lépésszámra (mennyit léphetnek a labdával), pálya méretire (határvonalak elmondása).

Ismerkedési, ráhangoló, energetizáló vagy bizalmi játékok, amik szükség esetén a gyakorlathoz kapcsolhatók: Többszörös ismerkedés plüssökkel, Mi lenne ha, Pókháló másképp, Vak kígyó, Bizalom futás

A gyakorlatot lejegyezte: Horváth-Rezsnyák Melinda

Vélemény, hozzászólás?