Kovácsovicsné Szigeti Krisztina: A karácsonyi manók segítenek megrakodni Mikulás szánját
2021-12-10
Szalontainé Varga Lea: Mikulás rosszcsont manói
2021-12-15

A gyakorlat neve, címe: Osztályfőnöki óra, félévzáró élménybeszámoló.

A gyakorlat pedagógiai célja: A közösség összetartó ereje. Miért vagyok hasznos tagja az osztálynak? Miért szeretek ebbe az osztályba járni? Érzelmi intelligencia fejlesztése, élményeik és érzelmeik megfogalmazásán keresztül.

Résztvevők száma: 15-20 fő,

Résztvevők életkora: 7 évtől idősebb

A gyakorlat felvezetése: Bevezető játék: Fogadd szeretettel! – amikor átadják az ajándékot, azt is mondják el, hogy miért pont azt adják, mi annak a különlegessége, miért lesz hasznos felhasználójának.

A gyakorlat fő szabályai:Fő rész: Az osztály közös élményeinek felidézése írásban. /kirándulások, tábor, strandolás, iskolai élmények…/ Élmények rendszerezése, közös kommunikáció.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: Mindenki részt vesz a feladatban. Sokat segít a gyermekek személyiségének jobb megismerésében. Mi fontos számára? Milyen értékrendet képvisel? Mi az a plusz élmény , amit a közösségtől kapott ? /Esteleg otthon nem kapja meg./

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Vágyak, elképzelések megfogalmazása. Célok előrevetítése közös tabló készítésével.

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 15+ perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Ajándékdoboz, színes és fehér papírok, filcek, A teleírt kis lapok rögzítésére: parafatábla és rajszögek.

Technikai igény: Iskolapad, székek

Az előkészítés feladatai: A rávezető játékhoz a székeket kör alakban helyezem el.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: Mivel a baleseti kockázat szintje alacsony, ezért csak az esetleges magatartásbeli problémákra kell figyelnem.

A gyakorlatvezető speciális feladatai: Az élménybeszámolók során felhívom a figyelmet arra, hogy mindenkit hallgassunk meg, figyeljünk rá. Fontos az időbeosztás, gyerkenként kb 3 perces beszámolók /homokóra segítségével/ legyenek.

Egyéb/megjegyzés: Ha többen is ugyanazokat a közös programokat, eseményeket említették, akkor próbáljuk a távlati céljainkba beilleszteni, betervezni.

A gyakorlatot lejegyezte: Kárisné Csatlós Györgyi

Vélemény, hozzászólás?