Foltinné Drexler Eleonóra: Találkozás
2021-09-26
Sebők Anita : Levélkavalkád- energetizáló játék
2021-09-29

A gyakorlat neve, címe: Micimackó (plüss játék és az óvodai csoport neve is) megismeri az újonnan érkezett ovis gyermekek nevét.

A gyakorlat pedagógiai célja: Ismerkedést, együttműködést elősegítő játék névtanulással.

Résztvevők száma: 8-14 fő,

Résztvevők életkora: 5 évtől fiatalabb

A gyakorlat felvezetése: Óvodai csoportunkba újonnan érkező kiscsoportosok nevét még nem tudja biztosan mindenki. Ezt szeretném a Micimackó plüssel (a csoport neve és jelképe) játékosan gyakoroltatni, segíteni. A játék megkezdése előtt közösen is elmondjuk minden kisgyerek nevét.

A gyakorlat fő szabályai:Minden kisgyermek elhelyezkedik ülve a meseszőnyegen körben, hogy jól lássuk egymást. Egy Micimackó plüsst fogunk egymásnak dobálni. Először kimondod egy gyermek nevét, majd odadobod neki. Akinek kimondták a nevét, az próbálja meg elkapni a plüsst. Bárkinek dobhatod, de szeretném, ha minden gyermeknél járna Micimackó. Bemutatom a játékok személyesen, hogy jobban megértsék a gyermekek.

A feldolgozás legfontosabb kérdései: Eszükbe jut-e a gyermekeknek egymás neve? El tudják- e kapni a plüsst? Minden gyermek megkapja legalább egyszer Micimackót? Türelmesen várják a gyermekek, hogy sorra kerüljenek?

Lehetséges továbbfejlesztések, variációk: Ha már a nevüket jól tudják, akkor nehezíthető a játék. Az ovis jelet (pl: csiga) mondjuk és utána dobjuk oda a gyermeknek

A gyakorlat idő igénye (tervezés + végrehajtás + feldolgozás): 5-10 perc

Helyszín: Elsősorban beltérben játszható

Helyigény: Kör: Akkora hely ahol a résztvevők körbe tudnak állni/ülni

Eszközigény: Egy Micimackó plüss, szőnyeg.

Technikai igény:

Az előkészítés feladatai: A meseszőnyegről összeszedjük a gyermekekkel közösen a játékokat. Előkészítjük Micimackó plüsst. Leülünk körben.

Az előkészítéshez szükséges idő: 0-5 perc

A baleseti kockázat szintje: alacsony

Szükséges biztonsági intézkedések: A gyermekek kényelmesen, törökülésben üljenek le egymás mellé, ne zavarják egymást játék során.

A gyakorlatvezető speciális feladatai: Akinek nem jut eszébe valamelyik gyermek neve, azt segítem. Ha lesz olyan gyermek, aki nem kapna plüsst, akkor arra külön odafigyelek és ennek megfelelően irányítom majd a játékot.

Egyéb/megjegyzés: Ha nehézséget okoz a gyermekeknek egymásnak átdobálni a plüsst, akkor körben fogjuk adogatni a mellettünk ülőnek és úgy mondjuk majd egymás nevét. Majd megfordítjuk az adogatás irányát. Aztán időnként felállunk és helyet cserélünk, hogy ne csak a mellettük ülő gyermek nevét tanulják meg. Ezzel mozgunk is játék közben, ami a kisgyermekeknél nagyon fontos.

A gyakorlatot lejegyezte: Mónika Gyulainé Nagy

Vélemény, hozzászólás?